Sonradan Gurme'den Haberler

2 Mayıs 2012 Çarşamba

Newcastle - Tepe Prime / Ankara

Telefonumun bozuk olması nedeniyle uzun zamandır gittiğim yerlerde fotoğraf çekemediğimden dolayı yazamıyordum. Hala da bunu başaramıyorum ama Newcastle'dan fotoğrafsız da olsa bahsetmem gerektiğini düşünüyorum.

Newcastle, Tunus Caddesi ve Çevre sokaktaki şubelerinden daha farklı bir konseptle Tepe Prime'da da yer alıyor. Mekana öğlen gittik, masalarda servisler, su bardakları, herşey hazır bizi bekliyordu. Siparişimizi verdik.
Margarita pizza, Newcastle Burger (17 TL) ve dana külbastı(28 TL) sipariş verdik. Sıcak bir öğlen vakti olduğundan, aralarında Amstel, Leffe ve Guinness gibi seçeneklerin de olduğu bira sipariş verdik. 50cc'lik Guinness biranın fiyatı 14 TL idi. Biranın yanında ne iyi gider? Tabi ki patates kızartması. Onu da es geçmedik, elma dilimli patates kızartması (7 TL) da sipariş listemizde yerini aldı.

Yemekten önce 3 çeşit kuver geldi; zeytinyağı içerisinde kekik ve pul biber, zeytin ezmesi, yoğurtlu patlıcan.
En çok yoğurtlu patlıcanı beğendim. Böyle bir kuver beklemediğim için de gayet şaşırdım. Kuverle gelen ekmekler de düzeldi.

Newcastle Burger ve Margarita pizzayı denemediğim için herhangi bir yorum yapamayacağım ama dış görünüşleri tatmin ediciydi.

Newcastle Burger
Margarita Pizza

Dana külbastı; patatesli ıspanak yatağında servis ediliyor. 180 gr et içeriyor. Ispanak, ev dışında yediğim ıspanaklar arasında gayet lezzetli ve iyi yıkanmıştı. Ispanak içerisindeki patatesler de güzel bir tat vermiş. Bu güzel tat yanında, 28 TL'lik fiyat bence biraz fazla.

Gelelim Guinness biraya. Ben normalde Miller ve Corona severim; Guinness, irlanda birası olduğundan, bunların yanında daha dark ve alkol oranı daha yüksek bir bira. Demlenme süresi olduğu için servis süresi 3-4 dk'yı buluyor.
Guinness Bira (Ale)

Sipariş verdiğinizde de göreceksiniz, alışıldık biralara göre bayağı koyu bir rengi var. Tadı biraz ilginç ama içimi gayet hafif. Kesinlikle denemeye değer.

Güncelleme:
Bir sonraki gidişimde, Cafe de Paris soslu bonfile sipariş verdim.
Cafe de Paris Soslu Bonfile - 28TL


Antrikot sinirli ve biraz yağlı bir et olmasına rağmen yine de sipariş verdim. Et biraz fazla sinirli geldi ama lezzeti güzeldi. Gördüğüm kadarıyla kırmızı etlerin hepsinin fiyatları 28 TL. Daha önce yediğim dana külbastıyla, cafe de paris soslu bonfileyi karşılaştırdığımda, dana külbastı'yı tercih ederim.


Son söz olarak, öğle yemeği için biraz pahalı. Akşam eşinizle/kız arkadaşınızla gidilebilecek bir yer olarak görüyorum.

New Castle
B Blok B01-B02
Tepe Prime / Ankara
Tel: (312) 286 33 21-31
Instead of using ads, I am having you mine for crypto currency to support this site. Here are your stats:

You can start or stop at anytime but please wait for some accepted hashes before you do.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder